STRAIPSNIAI IR KITA NAUDINGA INFORMACIJA

Profesinės ligos: kas tai ir kaip jų išvengti?
2019 09 16

Atrodo įprasta, kad dažniausiai sąnarių ar raumenų skausmais skundžiasi tie, kurie kiekvieną dieną nešioja sunkius nešulius, kurie visą dieną stovi ant kojų ar 8 valandas per parą praleidžia susilenkę. Tačiau kaip yra su tais, kurie dirba sėdimą darbą? Pasaulinė sveikatos organizacija įspėja, kad sėdimas darbas kelia lygiai tokį pat didelį pavojų, kaip ir aktyvus fizinis darbas. Jis iššaukia kitokias sveikatos problemas, kurios dažnai virsta lėtinėmis ligomis.
Kokiomis ligomis dažniausiai skundžiasi biurų darbuotojai?
Medikų tyrimai atskleidžia, kad dažniausiai pasitaikanti liga biurų darbuotojų tarpe – išeminė širdies liga. Greta jos rikiuojasi ir chroniškas nuovargio sindromas, kuris gydomas suderinus fizinės terapijos bei  psichologo konsultacijas, galiausiai, įvairios raumenų ligos, kurios dažniausiai atsiranda, dėl tos pačios kūno pozicijos ilgą laiko tarpą.
Statistika labai liūdina, kadangi net 70 % biuro darbuotojų skundžiasi nugaros skausmais. Vieni - tik kartais pasitaikančiais, tuo tarpu kiti – reguliariais, tokiais, kurie trukdo atlikti įprastus darbus. Galiausiai, sėdimas darbas gali prisidėti net ir prie stuburo išvaržos susiformavimo, tad kuo anksčiau kreipsitės pagalbos į specialistus – tuo didesnė tikimybė, kad nugaros skausmai Jūsų nebekankins. Ilgai būnant toje pačioje kūno pozicijoje dažnai skauda ne tik stuburo apačią, tačiau ir viršutinę dalį, pavyzdžiui, kaklą, dažnai jaučiama įtampa pečiuose. Prie to labai prisideda nuolatinis buvimas prie kompiuterio. Nors šiais laikais akcentuojama ergonomiškų baldų svarba, tačiau dažnas dėl nuolatinio sėdėjimo toje pačioje pozoje išgirsta diagnozę – kaklo osteochondrozė.
Profilaktika, kuri padės užkirsti kelią
Geriausias būdas kovoti su profesinėmis ligomis – užkirsti joms kelią, kol jos dar netapo Jūsų kasdienybe. Nelaukite, kol skausmai taps reguliarūs – suteikite sau galimybę puikiai jaustis net ir tokiu atveju, jeigu per dieną daugiau nei 8 valandas praleidžiate sėdėdami toje pačioje pozoje prie kompiuterio.
Pirmiausia – svarbu stiprinti imuninę sistemą. Tam puikiai tinka ne tik vitaminai, tačiau ir subalansuotas maistas. Medikai skatina daugiau laiko praleisti prie natūralios šviesos šaltinių. Tai reiškia, kad svarbu daryti reguliarias pertraukas ir pasitraukti nuo kompiuterio prie lango. Žinoma, būtina sveikai maitintis, kadangi riebus maistas ne tik padidins Jūsų svorį, tačiau ir prisidės prie širdies problemų. Įsigykite specialius akinius, kurie apsaugos Jūsų akis nuo išsausėjimo, galiausiai, išbandykite masažą ofise. Tai iš Vakarų atėjusi inovacija, kuri Lietuvoje vis dažniau praktikuojama.
Masažas ofise – galimybė vėl jaustis puikiai
Masažas biuruose vadinamas šių laikų vaistu, kuris padeda kovoti ne tik su dar tik atsirandančiomis, tačiau ir su jau esančiomis sveikatos problemomis. Medikai patvirtina, kad masažo nauda yra labai didelė, o asmenims, kurie dirba biuruose – neįkainojama. Juk masažas – ne tik galimybė atpalaiduoti raumenis ir panaikinti nemalonius skausmus, tačiau ir  pamiršti stresą, kuris dažnai kankina darbo vietoje.
Šio tipo masažai dažniausiai pasirenkami tuomet, kai darbuotojas taupo laiką. Skumbančiame pasaulyje kiekvieną minutė yra labai svarbi, tad dažnas neskiria dėmesio savo kūnui. Tuomet masažas ofisuose ir tampa patrauklia alternatyva, kadangi specialistas atvyksta iki Jūsų darbovietės ir pasirūpina, kad Jums arba Jūsų darbuotojams būtų suteikta atsipalaidavimo galimybė. Tokie masažai dažniausiai trunka iki 20-ies minučių. Tai yra optimalus laiko tarpas, per kurį žmogaus kūnas bei smegenys pailsi, tačiau nesusitrukdo darbai.
Darbuotojai labai vertina ir tai, kad masažo metu nenaudojami aliejai, tad nereikia nusirengti. žinoma, tai, kad masa˛as atliekamas biure, dar nereiškia, kad atsiribojama nuo profesionalumo. Tikrai ne. Masažuotojas atsiveža specialią kėdę, kurioje atliekama raumenis bei smegenis atpalaiduojanti procedūra.

Suteikite galimybę savo darbuotojams jaustis geriau, galiausiai, suteikite galimybę sau jaustis geriau. Vietoje trumpos kavos arba parūkymo pertraukėlės – dovanokite galimybę žmogui atsipalaiduoti ir padidinkite jo produktyvumą net kelis kartus.

Nemokama konsultacija

Norite nustębinti savo kolegas masažu ofise?
Visada laukiame Jūsų užklausų, laiškų ar skambučių nemokamai konsultacijai!

Masažo biure privalumai:

DARBDAVIUI
● Pagerėja darbo našumas
● Darbuotojų motyvacija
● Ligų profilaktika
● Streso mažinimas
● Darbo mikroklimato gerinimas
● Darbuotojų dėkingumas

DARBUOTOJUI
● Sveikatos gerinimas
● Imuniteto stiprinimas
● Streso ir įtampos mažinimas
● Laiko ir pinigų taupymas
● Draugiška atmosfera kolektyve
● Gerinama koncentracija ir dėmesys

@ 2018 masazasofise.lt | Visos teisės saugomos